Zostań sponsorem

Szanowni Państwo!

Zwracamy się do Was z bardzo gorącą prośbą o pomoc w organizacji „Pucharu Żubrów”

„Puchar Żubrów” jest cyklem turniejów szermierczych skierowanych do najmłodszych adeptów tej dziedziny sportu. Prawo startu mają tutaj dzieci w wieku od 6 do 14 lat. Zawody maja charakter ogólnopolski a także międzynarodowy – pojawiają się corocznie zawodnicy ze Słowacji czy Ukrainy.

Cykl obejmuje 4 turnieje, które zaczynają zawody w Skawinie (początek marca), następnie w Krzeszowicach, Michałowicach z finałowym rozstrzygnięciem pomiędzy najlepszymi ósemkami z całego cyklu na zamku w Niepołomicach.

Co roku pojawia się rosnące grono zawodników. W ostatnich latach w całym cyklu bierze udział około 250 zawodników i zawodniczek w 4 kategoriach wiekowych: od najmłodszych skrzatów,  zuchów po dzieci i młodzików.

Zwycięzcy turniejów zamiast medali otrzymują maskotki żubrów oraz pamiątkowe dyplomy. Gratyfikowana zawsze jest pierwsza ósemka zawodników. Cykl jest finansowany ze środków Ministerstwa Sportu, Urzędu Marszałkowskiego, Starostwa Powiatowego, oraz z poszczególnych gmin. Zorganizowanie takich zawodów wymaga wynajmowania Sali widowiskowej oraz specjalistycznego zaplecza technicznego – aparatów szermierczych, plansz do walk, obsługi technicznej zawodów. Środków finansowych jednakże nigdy nie jest za wiele. Najczęściej brakuje tych środków na sfinansowanie nagród rzeczowych dla zawodników. Stąd też nasz gorący apel do Państwa i pytanie czy nie byliby Państwo w stanie przyczynić się do ufundowania nagród.